Vybavenie reštaurácie

Profesionálne kuchyne a domáce zaváraniny

Chceli by ste vedieť, ako sa vybavujú profesionálnej kuchyne v porovnaní s kuchyňou, ktorú máte doma? Lákalo by Vás využiť túto kuchyňu na zaváranie? Pri porovnaní zariadenie kuchyne s profesionálnou kuchyňou nie je tak veľký rozdiel. Ale zavárať sa určite dá v oboch prostrediach.

Klasická a profesionálna kuchyňa

Videli ste niekedy rozdiel medzi profesionálne a klasickou kuchyňou? Zariadenie gastro kuchyne je rozhodne oveľa profesionálnejšie a drahšie, bavíme sa v rádoch státisícov až miliónov. Ale ako veľmi sa líši od normálnej kuchyne? Zas tak veľký rozdiel vo výbave nie je, v profesionálnej kuchyni je všetko väčšie a kvalitnejšie, ale to neznamená, že doma nedokážete uvariť také zázraky. Jeden z veľkých rozdielov je kuchynská linka. V profesionálnych kuchyniach je to veľký nerezový kváder, u ktorého sa nikto nemusí báť, že ho poškodí. Zato doma máme svoje okrasné linky, o ktoré sa všetci boja aj pri pokladaní doštičky. Nože sú ale úplne to isté. Nekvalitné nôž doma je rovnako zlý ako nekvalitná nôž v práci. Preto je vždy dobrý nápad u všetkého pozerať predovšetkým aj na kvalitu, nie len cenu.

Úschova potravy trochu inak

Určite si pamätáte, ako vaše babičky zavárali marmelády. Zavárať sa dá veľa vecí, ako zelenina, ovocie a dokonca aj vlašské orechy. Ale ako často v dnešnej dobe sa doma zavára? Tento trend v dnešnej dobe v podstate vymizol, čo si myslím, že je škoda.

Najdôležitejšie na zaváranie sú samozrejme, ako sa v Čechách hovorí, zavařovací sklenice .Tých je na výber veľké množstvo. Sú normálne skrutkovacie, alebo tiež na klip. Výber je len na vás, len sa musíte uistiť, že pohár teplo vydrží. A akým spôsobom sa dá vlastne zavárať? Ak nemáte zavárací hrniec, nemusíte zúfať. Dá sa zavárať aj v rúre, mikrovlnke, alebo dokonca aj umývačke. Ale mali by ste sa uistiť, že pred zavarením správne ochutíte, aby to nejako chutilo. U ovocia stačí pridať trochu cukru, ale u zeleniny musíte koreniť aj štipkou soli alebo korenia. Záleží na vás, takže môžete upustiť uzdu svojej fantázii. Rozhodne je to skvelý a chutný spôsob uchovávania niektorých potravín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *