Cukrárske vybavenie

Vybavenie do kaviarne aj na doma

Ak sa obzeráte po nejakom novom vybaveniu kuchyne, mali by ste sa zamyslieť nad výrobníkom šľahačky a ľadu. Hoci sa to  nezdá, majú širšie využitie a sú užitočné. Čo sa ale do vašej domácej kuchyne nehodí, sú zakuskove vitriny. Tie môžu byť veľmi elegantným spôsobom ako vystavovať svoje výtvory vo vašej kaviarni či pekárni.

Investícia, ktorá sa oplatí

Ak sa chystáte si otvoriť vlastnú kaviareň, alebo si len doma chcete vyrábať vlastný ľad alebo šľahačku, oplatí sa investovať do produktov, ktoré vám toto umožnia. Ak si chcete zaobstarať výrobník šľahačky, ktorý vyzerá ako zvláštna fľaša, kde šľahačku priamo pripravíte a ktorá vám výrobu umožní rýchlo a jednoducho. A dokonca v tej fľaši môžete šľahačku aj skladovať alebo podávať, fľaša vyzerá na stole celkom pekne. Rozhodne sa oplatí zaobstarať výrobník na manuálny pohon. Môžete potom regulovať, ako veľmi to chcete vyšľahať a má širšie využitie, môžete vyrábať aj sneh z bielkov, mliečnu penu alebo vaječné zmesi na omelety a palacinky.

Poďme vyrábať ľad profesionálne

Výrobník ľadu sa vyberá síce trochu zložitejšie, ale  tiež to nie je žiadna veda. Není to pre úplných začiatočníkov, len stačí mať predstavu o tom, koľko ľadu  by ste chceli robiť. Ak plánujete otvárať nejakú kaviareň, oplatí sa kúpiť výrobník ľadu s väčším zásobníkom na vodu. Len predsa by bolo celkom otravné každú chvíľu musieť robiť novú várku ľadu, pretože vám každú chvíľu bude dochádzať. Treba tiež vybrať, akým spôsobom bude výrobník chladený. Môže byť chladený vzduchom alebo vodou. Chladený   vzduchom je lacnejší na prevádzku, pretože chladí pomocou vzduchu z okolia, ale budete musieť pravidelne čistiť kondenzátor. U výrobníkov používajúcich chladenie vodou musíte síce viac investovať, ale môžete ho dať do prostredia s teplejším vzduchom a nie je obmedzovaný potrebnou cirkuláciou vzduchu. Jednotlivé výhody a nevýhody musíte zvážiť s ohľadom na umiestenie.

Ako sa rozhodnete je iba na Vás. Prajeme krásny deň a studené leto od nás z redakcie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *