Svetovo známy luxusné tvrdý alkohol, ktorého milovníkov pribúda. Destilovaný z obilnín a zrejúce v drevených sudoch. A existuje ich veľa značiek. Podľa znalcov žiadna nechutí rovnako. A tiež každá krajina si tento top alkohol upravila podľa seba. Pokúsime sa vám priblížiť ako to s týmto špičkovým nápojom teda vlastne je.

Whisky, alkohol bohatých

Tento nápoj je často spájaný s ideou moci a úspechu. Whisky je skutočne alkoholom slávnostným a drahým. Ak v Írsku alebo Spojených štátoch u niekoho doma uvidíte whiskey poháre a on vám ponúkne pohár (väčšinou viackrát ako raz), na ktorého dno nalial svoju najlepšiu, môžete to pokladať za poctu a poklonu voči vám. Poznáme to z filmov, kníh a seriálov, že whiskey naozaj pijú len páni a dámy čo si žijú na vysokej nohe. Fľaša najlacnejšie whisky u nás, konkrétne Jack Deniel’s stojí okolo päťstovky a v tomto prípade sa nedá hovoriť o vysokej kvalite. Ceny prémiových značiek sa rozhodne pohybujú v tisícoch.

Rozdiely podľa rôznych krajín

 Škótska whisky a Kanadská whisky, sú rovnako poznáme ako Írska alebo Americká whiskey. Lenže receptúry sa všade líšia.

Treba spomenúť ešte jeden rozdiel. V článku ste si iste všimli, že slová sú iná. V Škótsku a Kanade sa používa výraz „whisky“ a v Írsku a Spojených štátoch „whiskey“. Takže v Kanade a v Škótsku vám ponúknu krištáľové whisky poháre s lahodným nápojom.

Ale to sme trochu odbočili. Takže, ako už bolo povedané … .whisky sa väčšinou destiluje z obilnín. Lenže treba americká sa destiluje z kukurice. Škótska sa destiluje dvakrát z jačmenného sladu sušeného väčšinou dymom z rašeliny. Írska sa destiluje dokonca trikrát a skladuje sa minimálne tri roky. A kanadská je robená z viacerých druhov obilnín, ale zvyčajne obsahuje raž. Podľa znalcov je kanadská chuťovo najjemnejšie.

Snáď sa vám len z informácií o whisky nezamotala hlava. Takže ak vás tento nápoj zaujal neváhajte a skúste ho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *